Online zpravodajství

13:49:40

On-line chat skončil!

13:49:35

Jana Fröhlichová: Čas se nachýlil, děkuji za vaše otázky. Pokud máte ještě něco, co bychom mohli probrat, zastavte se 4. 10. na Baťkově náměstí, budeme tam od dopoledne až do večera. Těším se na vás!

13:48:44

Otázka: Musím uznat, že na plakátu vypadáte skvěle, ale nebojíte se, že jste málo známá?

Jana Fröhlichová: Naopak, jsem přesvědčená, že spojení tradiční strany s člověkem novým, odhodlaným, prostě normální holkou z Hradce může nabídnout městu to nejlepší, co potřebuje – stabilitu, jasné priority a novou energii ve vedení.

13:44:54

Otázka: Četl jsem, že půjdete mezi lidi, ale ještě jsem vás nepotkal… Tak jak to je?

Jana Fröhlichová: Ano, osobně obcházím jednotlivé části města a snažím se diskutovat s lidmi. Například předevčírem jsme byli v Kuklenách, potkala jsem tam jednoho pána, který nám nejen vyjádřil podporu, ale dal nám i obrázek T. G. Masaryka, foto viz můj facebook, a tam můžete sledovat, kde všude jsme ještě byli, případně, kde budeme. Ráda vás potkám.

13:42:28

Otázka: Dělá Hradec podle vás dost pro rozvoj cyklodopravy?

Jana Fröhlichová: Jsem ráda, že Hradce je městem cyklistů, a myslím, že může udělat více pro ně, například odstranění bariér z cyklostezek, lepší dopravní značení a rozvoj dalších tras.

13:39:29

Otázka: Co se v Hradci za poslední dobu podle vás povedlo?

Jana Fröhlichová: Hradec nakračuje správným směrem například nákupem elektrobusů do vozového parku MHD. Za to jsem ráda, to je v duchu mého smýšlení pro rozvoj Hradce.

13:37:04

Otázka: Co ráda děláte ve volném čase?

Jana Fröhlichová: Věnuji čas své rodině a přátelům, ráda trávím čas na zahradě nebo u dobrého filmu.

13:36:15

Otázka: Fandite nasemu hokeji? Mountfield HK? 

Jana Fröhlichová: Jsem televizní fanoušek. Hokej mám radši než fotbal.

13:35:26

Otázka: Co je podle vás důležitější, Benešovka nebo stadion?

Jana Fröhlichová: Benešovka.

13:34:59

Otázka: Dobrý den, koukal jsem, že jste velmi mladá. Jaká je prosím vaše profesní minulost?

Jana Fröhlichová: Po studiích jsem pracovala v Praze. Mám zkušenosti ze senátu a v současnosti ministerstva, angažuji se v občanské poradně Sdružení nájemníků ČR. Myslím, že znalost legislativní práce i exekutivy a občanských potřeb je dobrou průpravou pro vedení města.

13:33:19

Otázka: Jste rozhodně nejhezčí kandidátka na primátorku. Využíváte v politice ženské zbraně?

Jana Fröhlichová: Děkuji, to je milé. :-) Osobně si myslím, že ženské zbraně příliš využívat neumím.

13:31:39

Otázka: S kým byste na radnici nejradši seděli?

Jana Fröhlichová: S těmi, kteří budou ochotní realizovat naše programové priority.

13:31:08

Otázka: Co uděláte s Benešovkou, když se dostanete na radnici?

Jana Fröhlichová: Začnu ji postupně opravovat.

13:30:43

Otázka: Volila jste Zemana?

Jana Fröhlichová: Před pěti lety ano.

13:30:23

Otázka: Babiš x Zeman x Okamura? S kým z nich byste nejradši spolupracovala?

Jana Fröhlichová: Ani jeden naštěstí nekandiduje do zastupitelstva našeho města.

13:29:40

Otázka: Fink nebo Štayrová? 

Jana Fröhlichová: …nebo Fröhlichová? :-) O tom rozhodnou voliči.

13:28:58

Otázka: Co vidíte jako nejdůležitější úkoly pro nové zastupitelstvo?

Jana Fröhlichová: Vypořádat se s rozdělanými úkoly (Velké náměstí, Benešova třída, Harmonie III, fotbalový stadion) a nastartovat rozvoj města v duchu výzev 21. století. Chtěla bych chytré město ohleduplné ke starším spoluobčanům (dostupné zdravotní a sociální služby), s opravenými chodníky, s bující zelení (investice do předměstí a sídlišť, kde lidé žijí), schopné čelit klimatickým změnám (rozvoj zeleně, vodních prvků), kde občané mohou v klidu bydlet a užívat volného času.

13:24:58

Otázka: Dobrý den, nenechte se ničím a nikým odradit, držíte prapor sociální demokracie, nejstarší politické strany, 130let tradice a hodnot, co vybojovali naši předci. Přeji Vám mnoho zdaru!

Jana Fröhlichová: Děkuji za podporu. :-)

13:24:30

Otázka: Jste moc hezká holka, není Vás pro politiku škoda?

Jana Fröhlichová: Děkuji za kompliment. :-)

13:23:55

Otázka: Chci MHD zdarma jako v Talinu, ale kolik to město bude stát?

Jana Fröhlichová: Víte, že už v současnosti město dotuje MHD ze 2/3? Pokud bude MHD zdarma, bude to zásah do rozpočtu přibližně 100 milionů korun, ale bude to podpora pracujících jezdících do zaměstnání, rodin s dětmi jezdících do školy, za volnočasovými aktivitami, bude to podpora zdravého životního prostředí a bude to prostředek, jak ulevit městu od osobních aut.

13:22:26

Otázka: Napište mi, prosím, hlavní jeden důvod, proč bych měl volit Vás a Vaší stranu?

Jana Fröhlichová: Už jsem to tady zmiňovala. Já osobně nabízím novou energii a odhodlání poctivě pracovat ve prospěch našeho města a naše kandidátní listina a moji kolegové garanci našich programových priorit, kterých se nevzdáme.

13:20:56

Otázka: Jaký je váš politický vzor?

Jana Fröhlichová: Příliš vzorů v životě nemám, hledám si svoji vlastní cestu. Ale v politice je pro mě jednoznačně inspirací pan prezident Masaryk.

13:20:00

Otázka: Co znamená to vaše heslo "Hradec má na VÍC"?

Jana Fröhlichová: Znamená to, že Hradec je krásné město, ve kterém jsem ráda, že žiju, a nikdy jsem neuvažovala, že bych žila jinde. Ale pociťuji, že v některých oblastech je potřeba zabrat, protože Hradec a jeho občané si to zaslouží.

13:18:56

Otázka: Co jsou Vaše osobní priority pro Hradec ?

Jana Fröhlichová: Pro mě osobně je to finanční dostupnost nájemního bydlení a opatření pro seniory, kterých bude čím dál více.

13:17:46

Otázka: Jezdíte po Hradci autem? A dobrý?

Jana Fröhlichová: Převážně jezdím MHD, autem jezdím hlavně k rodičům za Hradec a je to tristní. Proto máme v programu koncepční změnu dopravy ve městě s propojením parkování, MHD, chytrého dopravního systému tak, aby těch aut ve městě nebylo tolik.

13:16:00

Otázka: Prý nemáte peníze na kampaň, ale viděl jsem Vás trolejbusech, tak jak to je?

Jana Fröhlichová: Máte pravdu, máme na kampaň v Hradci nejméně peněz v historii. Veškeré investice šly do inzerce, takže jsem ráda, že jste mě viděl, jinak si všechno musíme osobně odpracovat, tak doufám, že se potkáme i osobně v ulicích při naších kontaktní kampani.

13:14:36

Otázka: Pane Fröhlichová a ještě stěžuju si, že mi podražili pivo, jugurty, párky i trolejbusy i poštovní známky i bločky na poznámky i telecí plecko, Řecko i Německo, no prostě všecko :-/

Jana Fröhlichová: Také si tuto písničku ráda notuji… :-)

13:13:09

Otázka: Proč jako mladá, pěkná, vzdělaná paní/slečna jako Vy, kandiduje na ČSSD, kdyby jste daleko větší úspěch měla jako nezávislá?

Jana Fröhlichová: Děkuji Vám za kompliment. Jsem přesvědčená, že sociálně demokratické myšlenky musí být ve vedení města zastoupeny. Soc. dem. program je garantem priorit, jako je bydlení, opatření pro seniory a rozvoj našich sídlišť.

13:11:34

Otázka: Dobrý den, dcera má s přítelem podánou žádost na startovací byt. Je to už po několikáte, s byty je to v Hradci krize, tady jaksi město, bych řekl, selhalo, prostě. Jaký máte plán jako SOCIÁLNÍ demokracie ? Přece nepůjdou do sudet, kde jsou byty volné, ale práce je tam tristní.....

Jana Fröhlichová: Máte pravdu, letošních 46 startovacích bytů v nabídce je tristní pro 100tisícové město. Proto máme v programu, že chceme rozjet stavbu nájemních bytů města. Národní prostředky lze čerpat, tak pojďme do toho.

13:10:16

Otázka: Plzeň nebo Gambrinus ?

Jana Fröhlichová: Plzeň. :-)

13:10:01

Otázka: Paní Fröhlichová, moc Vám fandíme a věříme že změníte Hradec k lepšímu. Je to na Vás mladých!

Jana Fröhlichová: Děkuji! Doufám, že vás takových bude víc.

13:09:31

Otázka: Co by jste udělala jako první po zvolení primátorkou ?

Jana Fröhlichová: Začala bych stavět Harmonii III a prověřila bych první možné kroky k realizaci Velkého náměstí.

13:08:41

Otázka: Nejste příliš mladá na primátorku?

Jana Fröhlichová: Je mi 33 let, to je relativní mládí. Mám zkušenosti z parlamentu a ministerstva. Krajské město má tu výhodu, že má odbory. Věřím, že manažerskou práci ve vedení města zvládnu. Když může mít Rakousko takhle mladého premiéra, tak proč by nemohl mít Hradec primátorku.

13:07:30

Otázka: Které místo se Vám v Hradci nejvíce líbí a naopak ? 

Jana Fröhlichová: Strašně ráda mám Jiráskovy sady a nábřeží Tylovo, kam jsem chodila do školy. Mám ráda také Velké náměstí, kde bydlím, ale momentálně se mi nelíbí.

13:06:39

Otázka: Dobrý den, prý pracujete pro ministerstvo, co tam děláte ?

Jana Fröhlichová: Pracuji pro odbor rodinné politiky a politiky stárnutí. Mojí každodenností je prosazování opatření pro seniory a rozvoj nejen našeho státu, ale i krajů a měst v uvědomění stárnutí populace. Naše populace stárne, v Hradci je 20 tisíc seniorů a je potřeba se podle toho chovat.

13:05:01

Otázka: Dobrý den, proč jste se rozhodla v této situaci kandidovat za ČSSD ?

Jana Fröhlichová: Uvědomuji si, že celostátní popularita ukotvených stran není ideální, nicméně jedině tyto subjekty vám zaručí, že v průběhu volebního období neudělají tři programové kotrmelce. Pouze sociální demokracie v Hradci Králové vám zaručí prosazování potřeb, dostupnosti bydlení, opatření pro seniory, mladé rodiny s dětmi jako zásadní pro rozkvět našeho města.

13:03:12

Otázka: Pro mě jste jasná volba, lae sorry, to co čssd předvádí ve vládě je ubohost... jaký na to máte názor?

Jana Fröhlichová: Vládní zodpovědnost není pro nikoho lehká. Ministerstvo práce a sociálních věcí však jednoznačně je v dobrých rukou a věřím, že to obhájí i ve veřejném mínění.

13:02:00

Otázka: Dobrý den, jak byste se charakterizovala? Co můžete občanům nabídnout?

Jana Fröhlichová: Ráda bych občanům nabídla ve vedení našeho města mladého, energického člověka s jasnými a rozhodnými názory, pracujícího každodenně ve prospěch Hradce.

13:01:02

Otázka: S kolika procenty ve volbách budete spokojená?

Jana Fröhlichová: Do voleb jdeme s odhodlání, s novou energií a velmi rádi bychom obhájili minimálně naši pozici z roku 2014.

13:00:17

Jana Fröhlichová: Dobré odpoledne všem, kteří nás sledují, těším se na vaše otázky.

12:54:04

On-line chat začíná ve 13:00 hodin.