Online zpravodajství

13:46:48

On-line chat skončil!

13:46:39

Hana Moudrá: Děkuji za otázky. Byly i pro mě samotnou přínosem, budu z nich i nadále čerpat. Přeji hezký den!

13:45:55

Otázka: Mělo by být v politice víc žen? A proč?

Hana Moudrá: Z mého pohledu ano, ale vždy to záleží na samotných ženách, jestli se chtějí do politiky zapojit a jestli v ní chtějí být. Nedomnívám se, že jsou ženy v politice diskriminovány, vždy záleží, jestli žena chce v politice být, jestli ji naplňuje a je schopná si cestu najít.

13:43:55

Otázka: Jak byste zhodnotila práci současného vedení města?

Hana Moudrá: Nechci ho úplně hodnotit, samozřejmě v komunální politice jsem se pohybovala a vím, jak je náročné, dělat určitá rozhodnutí. Nemusí se nám líbit vše, ale měli bychom najít společné řešení v problémových oblastech, které tíží samotné město.

13:42:23

Otázka: Je pravda, že jste několik let jezdila jako vedoucí na tábory pro děti ze sociálně slabých rodin?

Hana Moudrá: Ano, je to pravda, jezdila. Byly to krásné chvíle, na které vzpomínám.

13:41:42

Otázka: Jezdíte pro Hradci autem? A dobrý?

Hana Moudrá: Když je potřeba, tak určitě, ale snažím se co nejméně. Po Hradci chodím zpravidla nejčastěji pěšky, případně jezdím na kole. A jestli dobrý? Na to už jsem odpovídala, doprava je rozhodně problematická.

13:40:45

Otázka: Chodíte na fotbal a hokej? Nepřijde vám podpora jednotlivých sportu nerovnoměrná?

Hana Moudrá: Přiznám se, že na hokej ani fotbal nechodím. Pouze jsem televizním divákem, pokud jde o utkání národního týmu proti zahraničním soupeřům. Souhlasím s tím, že podpora by měla být rovnoměrná, a já osobně bych ji směřovala do dětí a mládeže než do dospělých profesionálních klubů.

13:39:22

Otázka: Co v Hradci podle vás nejvíce chybí? Děkuji na odpověď!

Hana Moudrá: Nejvíce chybí parkovací místa na sídlištích, určitě odstavné plochy na okrajích města, aby se dalo dojet MHD do centra a nepoužívaly se automobily. Celkově je nedořešený obchvat na Vysoké Mýto a Brno, aby kamiony nemusely jezdit přes část města.

13:37:59

Otázka: Jaký máte názor vy osobně na odstavování automatů z měst?

Hana Moudrá: Je dobrá částečná regulace, která probíhá, ale nejsem příznivcem absolutních zákazů. Ty se vždycky porušují a porušovat se budou, pokud to celé zakážeme. Když víme, kde hernu ve městě máme, tak ji můžeme snáz kontrolovat.

13:36:51

Otázka: Slyšeli jsme, že jste zpívala v pěveckém sboru. Věnujete se ještě zpěvu?

Hana Moudrá: Ano, zpívala jsem ve třech sborech, ať už na střední škole nebo jako dospělá. V současné době zpívám jen s dcerou doma, není na to tolik času.

13:36:02

Otázka: Co Vy a sport? Vaše maminka prý dobře hraje stolní tenis :)

Hana Moudrá: Ke sportu jsme vždycky měli blízko. Rodiče mě i bratra ke sportu vedli. Snažím se být aktivní, pokud mi to čas dovolí. A nebudu zastírat, že jako žena bych si sportem ráda udržovala kondici a ve svém věku i nějakou figuru. :-)

13:35:03

Otázka: Musíte hrát povinně automaty, když jste ve straně se senátorem Valentou?

Hana Moudrá: Nemusím. Nic mi tato hra neříká a sama osobně ji odsuzuji.

13:34:24

Otázka: Jaká je vaše profesní historie? Díky!

Hana Moudrá: Vystudovala jsem střední pedagogickou školu, takže jsem začínala jako učitelka v mateřské školy. Následně jsem nastoupila jako sociální pracovník do terénu, poté jsem byla vedoucí sociálního oddělení a sociálního odboru. Vystudovala jsem andragogiku. Tři volební období jsem byla starostkou České Lípy a v současné době jsem OSVČ.

13:32:34

Otázka: Co děláte ve volném čase?

Hana Moudrá: Spolu s rodinou jezdíme na kole, pěší túry, lyžujeme, navštěvujeme kulturní místa, památky a velmi rádi chodíme na různé akce ve městě, především do divadla a filharmonie.

13:31:50

Otázka: Co podle vás momentálně nejvíce trápí Hradec?

Hana Moudrá: Dopravní obslužnost jako taková.

13:31:19

Otázka: S kolika procenty budete spokojená?

Hana Moudrá: Jsme stranou, která v HK kandiduje na samostatné kandidátce poprvé. Určitě bychom byli rádi, kdybychom překročili 5procentní hranici, ale i kdyby se tak nestalo, tak jsme rozhodnuti pokračovat ve své práci v podpoře živnostníků a obyvatel města.

13:30:11

Otázka: Jak vnímáte roli médii? Jaká sledujete?

Hana Moudrá: Sleduji veřejnoprávní média a vnímám je jako velmi důležité, zejména pro komunální politiku. Důležité jsou i pro politiky, aby mohli své kroky zdůvodňovat a vysvětlovat. Je to pro nás politiky důležitá součást naší práce.

13:28:36

Otázka: Co byste udělala jako první věc v pozici primátorky?

Hana Moudrá: To je velmi těžká otázka. Nejdřív bych se v pozici primátorky seznámila s chodem magistrátu a poté teprve činila kroky.

13:27:59

Otázka: Vaří v televizi dobrou kávu?

Hana Moudrá: Káva mi nabídnuta byla, ale jestli je dobrá, nebo ne, to nevím, protože jsem nabídku nepřijala, neboť už jsem dneska jednu měla a více než jednu za den nepiji.

13:27:05

Otázka: Co nabízíte jiného oproti ostatním stranám?

Hana Moudrá: Nedomnívám se, že nabízíme úplně něco jiného než ostatní strany. Všichni kandidáti známe problémy města. Všechny strany se je budeme snažit vyřešit tak, aby to pro obyvatele bylo co nejlepší.

13:25:44

Otázka: Hezké odpoledne. Mají to, podle Vás, v politice ženy těžší nebo naopak? Děkuji.

Hana Moudrá: Těžko odpověď. Myslím si, že ženy do politiky patří stejně jako muži. Každá žena, která se rozhodne být v politice, musí počítat s určitými situacemi, kdy se nemusí cítit komfortně, ale záleží na ní, jak reaguje, jak se cítí, jak je podporována a jaké cíle naplňuje.

 

13:24:25

Otázka: Neměl by komunální politik být ve městě patriotem aby potřeby lidí více znal ? Díky za odpověď. Radka K.

Hana Moudrá: Nemyslím si. Naopak možná i jiný pohled, který není spjat s dlouhou minulostí, může být pro politika výhodou.

13:22:51

Otázka: Budete schopna reagovat na potřeby lidí v Hradci, přesto, že jste tam nikdy nežila ?

Hana Moudrá: Domnívám se, že ano. V HK bydlím již tři roky, stále po Hradci chodím pěšky, jezdím na kole, žiji tady, využívám veškerých služeb. Jsem si vědoma kladů, tak i nedostatků, ale hlavně jsem schopná naslouchat, pomáhat, a pokud je to možné, tak vycházet vstříc.

13:21:35

Otázka: Paní Magistro, dvě volební období jste byla tady u nás starostkou České Lípy. Na konci Vašeho působení jste uvedla, že se chcete věnovat práci v Novém Boru. Proč jste se přestěhovala do Hradce Králové ?

Hana Moudrá: V době, kdy jsem se rozhodla ukončit svoje působení v pozici starostky České Lípy a dále nekandidovat, jsem především řešila, jak více upevnit rodinu a rodinné vztahy. A protože z Královéhradeckého kraje pocházím, tady jsem se narodila a Hradec Králové je mým milým městem, rozhodla jsem se s rodinou přestěhovat zpět.

13:20:02

Otázka: Dobrý den! Primátor má přímou odpovědnost za městskou policii. Jaké jsou vaše zkušenosti a jak chcete řešit bezpečnost obyvatel města?

Hana Moudrá: Odpovídala jsem již dříve. Ano, má zodpovědnost za městskou policie, zkušenosti s tím mám z mého působení v jednom z větších měst na severu Čech. Je to o týmové práci a prioritách města. Prioritou města, podle mého názoru, by měla být bezpečnost obyvatel.

13:18:53

Otázka: Pokud byste byla primátorkou, co byste chtěla v Hradci změnit?

Hana Moudrá: Komunikaci ven z magistrátu, vyšší komunikaci s komisemi místních samospráv, komunikaci s občanskými iniciativami. Především komunikaci nejen mezi politiky navzájem, ale mezi politiky a obyvateli města.

13:17:45

Otázka: Jaké projekty by měly být prioritou města v investicích?

Hana Moudrá: Benešova třída, křižovatka Mileta, Velké náměstí, fotbalový stadion, investice do škol a sportovišť, chodníky a ulice – bylo by toho hodně, ale rozpočet není nafukovací.

13:15:54

Otázka: Paní Moudrá, ještě jsme a máme další otázku! Sdělte upřímně, co Vy, tedy kandidátka, a Jak se díváte na bezpečnost obyvatel města? Populistické odpovědi nás nezajímají, zkuste upřímně!  

Hana Moudrá: Osobně ji vnímám jako důležitou, je to o koncepčním řešení městské policie a spolupráce se státní policí. Na to navazuje kamerový systém, preventivní programy, osvěta mezi obyvateli…

13:14:42

Otázka: Sorry, ale trochu jsme vás googlovali. Našli jsme, že máte fakt slušné zkušenosti ze sociální oblasti, ale jak by řekl  major Terázky, co našemu město nabízíte (neslibujete) dnes v sociální politice?!

Hana Moudrá: Současné vedení města rozjelo, podle mého názoru, výborně oblast sociální péče a sociální starosti o obyvatele. Chtěli bychom v tom dále pokračovat, ať už výstavbou dalšího domu pro seniory či pro jiné skupiny potřebných občanů. Důležitá je podpora sociálně slabších obyvatel, např. matek samoživitelek, a mladých rodin.

13:12:35

Otázka: Krásný den, paní magistro! Patrně budu tazatelka z největší vzdálenosti, ale snad to nevadí. Před časem v rámci svých povinnosti v poradním sboru ministra zdravotnictví jsem Vás poznala jako velice aktivní a úspěšnou předsedkyni dozorčí rady českolipské nemocnice. Otázka je proto zřejmá: jak v případě zvolení  chcete podpořit zdravotnictví v HK regionu. Děkuji Vám za odpověď! doc. JUDr. Jana Saggio-Tichá, Ph.D. 

Hana Moudrá: Zdravotnictví je důležitou součástí života ve městě. Určitě je to o spolupráci města s krajem a samotnou nemocnicí. Spolupráce by měla být dlouhodobá, aby obyvatelům města bylo dopřáno to, co v situaci pacientů vyžadují.

13:10:16

Otázka: Kdo je strana soukromníků ČR, nikdy jsem o ní neslyšela ?

Hana Moudrá: Jsme strana živnostníků, chceme podporovat malé a střední živnostníky. A protože jejich dennodenní práci známe ze svého života, tak se snažíme bojovat proti přílišné byrokracii, ubírání svobod či podrývání práce samotných živnostníků.

13:09:01

Otázka: Mohla byste se mi prosím stručně představit, slyšel jsem, že jste byla členkou jiné politické strany.

Hana Moudrá: Je mi 52 let, mám syna a dceru a společně s partnerem máme tři vnoučata. Ano, byla jsem členkou ODS 14 let.

13:08:15

Otázka: Proč vstupujete do komunální politiky ?

Hana Moudrá: Již jsme v komunální politice určitou dobu působila v jiném městě. Byla jsem oslovena Stranou soukromníků, a protože jejich idee jsou mi velmi blízké, tak jsem na to přistoupila společně jdeme do voleb v Hradci Králové.

13:06:47

Otázka: Jak by podle Vás měla být řešena rekonstrukce Benešovy třídy?

Hana Moudrá: Naše strana ji vnímá jako velmi potřebnou, je to rozsáhlý projekt a domníváme se, že by měla být řešena etapami tak, aby na sebe navazovaly, nebylo mezi nimi žádné dlouhé prodlení a aby se v co nejbližší době celá třída zrekonstruovala. Obyvatelé by si to rozhodně zasloužili.

13:05:26

Otázka: Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat jak na vaši kandidaturu reagovala rodina? Podporují vaše rozhodnutí?

Hana Moudrá: Moje rozhodnutí podporují, vždy jsem byla rodinou podporována, to je moje plus. Již jsem v politice působila, vím, co to obnáší. Uvědomuji si, že je to zátěž pro rodinu, ale jestliže rodina dobře funguje, tak se dá zvládat hodně věcí, včetně politiky.

13:04:12

Otázka: Jak vnímáte různé dotace? Co dotacemi podle Vás podporovat? Děkuji za odpověď.

Hana Moudrá: Dotace je velké téma, máme spoustu dotačních programů jak na místních úrovních, tak na vládních. Pokud mluvíme o městě, tak dotace mají smysl do určitých typů sportů, skupin, oblastí. Co bych chtěla prosazovat, tak rozhodně dotace především na sportování dětí a mládeže, na mimoškolní činnost, na sociální oblast…

13:03:08

Otázka: Co parkování ve městě, zejména u FN?

Hana Moudrá: Vidím to jako velký problém, určitě bychom se na to zaměřili, pokud bychom měli možnost. Parkování u FN – cestou je parkovací dům a hledání dalších možností, aby parkování pro zaměstnance i pacienty bylo co nejdostupnější a nejpohodlnější.

13:02:00

Otázka: Můj dotaz se týká rozpočtu města, zda-li by ho paní Mgr.Moudrá uměla sestavit. Pokud si mohu dovolit druhou otázku, tak bych se rád zeptal: "Jak se jí žije v Hradci Králové?" Děkuji

Hana Moudrá: Rozpočet města bych, domnívám se, sestavit uměla. Jsem si vědoma, že je to o týmové práci určité skupiny lidí na magistrátu, ale ve svém minulém působení jsem rozpočty sestavovala určitě bych se toho nebála.

Jak se mi žije v HK? Ze samotného města jsem naprosto unesená, vždycky jsem toužila tady bydlet a vnímám ho jako jedno z nejkrásnějších v České republice.

13:00:36

Hana Moudrá: Přeji příjemný den, vážení přátelé, a hodně sluníčka, abychom si ho ještě užili.

12:02:11

On-line chat začíná ve 13:00 hodin.